Ar lietuvių meilę Egiptui lemia tik visados geri orai?

Image description

Visuomet geras oras, puikios pakrantės, išskirtinis istorinis palikimas, prabangūs viešbučiai bei visų rūšių pramogos už priimtiną kainą. Tai – priežastys, dėl kurių Egiptą prieš 15 metų atrado keliautojai iš Lietuvos. Dabar, kai išaugo ne tik keliautojų finansinės galimybės, bet ir reiklumas, Egiptas savo populiarumo nepraranda. Kodėl? Dėl tų pačių priežasčių, dėl kurių jį pamėgo keliautojai.

„Kelionės, kaip ir visos kitos sritys, smarkiai veikiamos madų. Kryptys varžosi dėl populiarumo, daug dėmesio sulaukia naujienos, o kai kurios tiesiog išnyksta iš asortimento. Tačiau Egiptas išskirtinis. Dirbame 15 metų ir visą tą laiką šios šalies populiarumas išlieka stabilus. Nuo veiklos pradžios iš viso pasirūpinome daugiau nei 300 000 poilsiautojų iš Lietuvos atostogomis Egipte“, – apžvelgia Menų turo partnerio tarptautinio kelionių organizatoriaus Tez Tour Rezervacijų ir konsultacijų teikimo skyriaus vadovė Karina Sabaitytė.

Kokios Egipto populiarumo priežastys? Pasižiūrėkime įdėmiau į tai, ką šioje šalyje atranda keliautojai.

 

Orai: visuomet geri

Standartinė orų prognozė Egipte – šilta (jeigu vasara – karšta) ir saulėta. Kada beatvyktumėte – rudenį, žiemą ar pavasarį, čia gausite didžiulę saulės, šilumos ir giedro dangaus porciją. O ko daugiau bereikia nuo mūsiškio rudens darganos ar žiemos speigo bėgantiems keliautojams?

Tiesa, egiptiečiai nėra tie, kurie pardavinėja tik gerą orą. Dar jie pardavinėja ir gerą jūrą. Tiksliau jūras: Viduržemio ir Raudonąją. Viešintieji Egipte renkasi Raudonąją jūrą ir tai nestebina. Viduržemio jūrą galima pažinti iš kelionių į Europą ar Turkiją, o štai Raudonąją jūrą bene geriausia pažinti Egipte.

Tai sūriausia pasaulio jūra (Negyvoji jūra tik vadinama jūra, nors yra ežeras), kurios skaidriame vandenyje gausu gyvybės bei įspūdingų koralų. Todėl kiekvienais metais Egiptas tampa vieta, kurioje tūkstančiai žmonių atranda nardymą. Arba nieko neatranda, nes tiesiog tingiai guli saulėkaitoje ir mėgaujasi viename iš puikių paplūdimių.

Dar vienas Raudonosios jūras pranašumas – vanduo čia visuomet šiltas ir tinkamas maudytis. Net tuomet, kai Lietuvoje ant storiausio megztinio velkatės šilčiausią žieminę striukę ar kailinius, o jūsų oda raudonuoja nuo šalčio, Egipte oda raudonuos tik nuo įdegio (arba vaišių bare). Tad nekeista, kad jau daugelį metų lietuviai neatsispiria pagundai baltą sniegą iškeisti į paplūdimio smėlį Egipte.

 

5000 metų istorijos

Geras oras ir puikūs pajūriai – tik du atraminiai Egipto turizmo stulpai. Ne ką mažiau svarbus (o gal net svarbiausias) keliautojų magnetas yra Egipto istorija.

Prieš 5 tūkst. metų susikūrusi bei 2,5 tūkst. metų gyvavusi Egipto civilizacija pasiekė neregėtų aukštumų. Mūsų dienas pasiekė ne tik 118 anuomet statytų piramidžių, bet ir šventyklos ir kiti statiniai. Mūsiškė antikinė kultūra (kartu su krikščionybe sudariusi Europos kultūros pamatą) kūrėsi mokydamasi iš egiptiečių.

Tiesa, smalsus keliautojas Egipte susipažins ne tik su senąja civilizacija – jis galės prisiliesti prie biblinių vietų. Viena jų – krikščionims, musulmonams bei judėjams svarbus Sinajaus kalnas. Ant jo Mozei buvo apreikšti 10 įsakymų.

O senieji Koptų (Egipto krikščionių) vienuolynai, bažnyčios, taip pat gausybė mečečių papasakos apie naujesnę Egipto istoriją. Tad, jeigu norite pažinti bei nesigąsdinate tokių žodžių kaip „muziejus“, „senovė“ ar „civilizacija“, tuomet Egiptas bus vieta, iš kurios labai sunku išvažiuoti.

 

Patenkina esminį atostogautojo poreikį

Viena iš Egipto patrauklumo Lietuvoje priežasčių – kainos. Bėgant laikui šis pranašumas nenyksta. Netgi priešingai – po nesenų reformų Egipto svaras smarkiai nuvertėjo, todėl keliautojų iš užsienio galimybės išaugo, o prabanga ir tviskesiu garsėjantys viešbučiai tapo dar prieinamesni. Juolab kad viskas lengvai pasiekiama tiesioginiais skrydžiais iš Lietuvos.

Karinos teigimu, besilankant Egipte vertėtų susipažinti su dykuma – nors tai nėra žmonėms labai draugiška aplinka, tačiau ji įspūdinga, be to, čia galima išbandyti tokias pramogas kaip dykumų safaris ar čiuožimas snieglente dykumos kopomis.

Tad, turėdamas ką pasiūlyti kiekvienam gyventojui bei leisdamas kiekvienam pagal skonį ir piniginę susidėlioti jam geriausiai tinkančias atostogas, Egiptas metai po metų traukia keliautojus. Nes kad ir kaip besikeistų kelionių mados, vienas dalykas lieka pastovus – poreikis susidėlioti geras ir patogias atostogas pagal save. Ir Egiptas tą poreikį puikiai patenkina.

..................

Geriausias TEZ TOUR keliones į EGIPTĄ galite rasti paspaudę čia >>


Į žymiąją Zakinto salą skris iš Kauno

Image description
Nuo kitų metų kovo pabaigos Kauno oro uostas verčia dar vieną naują veiklos puslapį - čia pradedami pirmieji užsakomieji skrydžiai šiltų kraštų kryptimis.

Skaityti daugiau

2019-ųjų vasarą pardavinėsime bilietus į olimpiadą

Image description
„Olimpinės žaidynės - didžiulio dėmesio visame pasaulyje sulaukiantis sporto renginys. Pasirašyta sutartimi mums suteiktas oficialaus bilietų platintojo statusas yra didelis įvertinimas, o kartu ir nemažesnė atsakomybė. Pasirūpinti sklandžia LTOK delegacijos ir olimpinių žaidynių fanų organizacija bei sklandžiu bilietų įsigijimo procesu yra iššūkis, kurį su dideliu džiaugsmu prisiimame antras vasaros olimpines žaidynes iš eilės.

Skaityti daugiau

Gruzija: ranka pasiekiamos svajonių atostogos

Image description
Vargu ar rastume abejingą Gruzijai keliautoją. Ši šalis apdovanota gamtos bei kultūros, ji pilna autentikos ir nuoširdžiai svetinga. Gruzijos, arba kitaip – Sakartvelo, žiemos atostogų infrastruktūra puikiai išvystyta, tačiau būtent vasara ir ruduo yra tas laikas, kai Pietų Kaukazo perlas atsiveria visu gražumu.

Skaityti daugiau

Kodėl nuo rudens ir žiemos bėgantys lietuviai veržiasi į Tenerifę?

Image description
Žalioji sala Tenerifė – tikras išsigelbėjimas tiems, kurie spintoje jau ieško vilnonių kojinių, o kalendoriuje brauko iki kitos vasaros likusias dienas. Tenerifėje, kuri yra didžiausia Kanarų sala, saulė šviečia ir šildo bemaž ištisus metus. Vis dėlto ją aplankyti verta ne tik dėl puikaus oro.

Skaityti daugiau

Auksinė taisyklė oro uoste

Image description
Taisyklę keliautojams į oro uostus atvykti likus ne mažiau kaip dvi valandos iki skrydžio Lietuvos oro uostai vadina auksine. Šis laiko tarpas būtinas sklandžiai atlikti oro uoste reikalingas procedūras. Lietuvos oro uostų atlikta apklausa rodo, kad vis didesnė aptarnaujamų keleivių dalis į tai atsižvelgia. Tačiau nuo š. m. lapkričio 1 d., dviem oro linijoms įvedus naujus rankinio bagažo pakeitimus, keleivių prašoma atvykimo laikui skirti dar didesnį dėmesį.

Skaityti daugiau

Į Amaną ir dar 7 nauji skrydžiai iš Lietuvos

Image description
Paskutinį spalio savaitgalį šalyje paskelbus žiemos laiką, Lietuvos oro uostai įžengė į žiemos skrydžių sezoną. Planuojantiems atostogų ir verslo keliones, įmonės ir oro vežėjų pastangomis siūlomos net 8-ios naujos ir strategiškai reikšmingos kryptys bei papildomi savaitiniai skrydžiai jau išpopuliarėjusiomis kryptimis.

Skaityti daugiau

Novaturas klientams prižadėjo planą B

Image description
Didžiausias Baltijos šalių kelionių organizatorius Novaturas informuoja, kad bendrovės partnerio Small Planet Airlines vykdoma restruktūrizacija niekaip neįtakos suplanuoto kelionių grafiko.

Skaityti daugiau

Lietuvos oro uostai palydi geriausią vasaros sezoną

Image description
Lietuvos oro uostai fiksuoja iki šiol sėkmingiausią vasaros sezoną. Per šešis mėnesius perskraidinta net penktadaliu daugiau keleivių nei pernai tuo pačiu metu. Keliautojams taip pat pasiūlyta 12 naujų krypčių į populiariausius Europos oro uostus. Visus rekordus sumušė rugpjūtis, kuris į bendrovės istoriją bus įrašytas kaip mėnuo, kai keliautojų srautai buvo didžiausi.

Skaityti daugiau

5 patarimai laukiantiems šeimos atostogų, kad skrydis su vaikais būtų lengvesnis

Image description
Vis dažniau galima pastebėti su vaikais keliaujančias šeimas, drąsiau atostogų vykstama ir su mažamečiais keliautojais. Gerai apgalvojus išvykos detales ir pasinaudojus oro uostų sudarytomis palankiomis sąlygomis keliaujantiems su vaikais, kurių dažnai nežino, ši atostogų dalis prabėgs sklandžiai ir leis nusiteikti poilsiui, juk kaip tik ant nosies – vaikų rudens atostogos.

Skaityti daugiau

Ar šiltos atostogos žiemą geriau nei vasarą?

Image description
Nors vasara išlieka populiariausias atostogų laikas, kelionių pardavimai rodo, jog ribos tarp sezonų trinasi – vis daugiau poilsiautojų iš Lietuvos atostogų lagaminus kraunasi rudenį ar pavasarį. O savaitės, sutampančios su moksleivių rudens ar pavasario atostogomis, tampa ypač paklausios, mat, nepraleidžiant pamokų, šiluma piečiau esančiose šalyse galima mėgautis visa šeima. Pvz., Turkijoje poilsiautojų būna net iki lapkričio.

Skaityti daugiau

Picos gimtinė prie vulkano - Neapolis

Image description
Neapolis – miestas su daugybe epitetų. Jį vadina pačiu kontraversiškiausiu, spalvingiausiu, chaotiškiausiu ir pietietiškiausiu miestu Italijoje.

Skaityti daugiau

Kas geriausiai tinka šiltoms žiemos atostogoms?

Image description
Širdyje, tik šiluma ir vien nuo žodžio „žiema“ šiurpsta oda? Vis dėlto jei turite tradiciją ilsėtis du kartus metuose, tai vasara yra pats tinkamiausias laikas pagalvoti apie šaltojo sezono kelionę.

Skaityti daugiau

Lietuviškuose oro uostose per vasarą skraidytojų padaugėjo beveik per pusę

Image description
Lietuvos oro uostai toliau sėkmingai didina krypčių ir keleivių skaičių visuose šalies oro uostuose. Rugpjūčio mėnesį keleivių skaičius šalies oro vartuose, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu pernai, išaugo net 49 proc., o įvykdytų skrydžių daugėjo beveik trečdaliu. Iki metų pabaigos bendrovė tikisi pasiekti dar didesnių veiklos rekordų – aptarnauti daugiau nei 6 mln. keleivių ir įvykdyti daugiau nei 60 tūkst. skrydžių.

Skaityti daugiau

300 saulėtų dienų per metus Sardinijos saloje

Image description
Nors Viduržemio jūros apsuptoje Sardinijoje turistų laukia jaukūs miesteliai, didysis jos turtas – laukinė gamta. Būtent dėl jos ši Italijos sala vadinama rojaus kampeliu žemėje, o vietiniai gyventojai garsėja ilgaamžiškumu.

Skaityti daugiau

Kauną ir Suomijos pajūrį sujungs tiesioginis skrydis

Image description
Vengrijos mažų sąnaudų oro linijų bendrovė Wizz Air pradės skrydžius iš Kauno į Turku Suomijoje.

Skaityti daugiau

SVARBU ŽINOTI: apie skrydžius pradedantiesiems

Image description
Kai dar niekada neskridote, arba buvo tai tik ankstyvoje vaikystėje, svarbu žinoti kai kuriuos dalykus, kurie padės išvengti nesusipratimų ir keliauti užtikrintai. Juk kartais oro uostai, ypatingai dideli atrodo labai klaidinantys.

Skaityti daugiau

Su programėle - keliauti saugiau

Image description
Kai keliaujate retai - neramu: ar viską darau teisingai, ar reikia vizos, o ką čia geriau pasiimti, ir ten tikrai saugu?... Tokie ir dar galybė kitokių klausimų sukasi kiekvieno nedažnai iš Lietuvos keliaujančio žmogaus galvoje. Gana nervintis dėl niekų - mobilioji programėlė padės rasti svarbiausius atsakymus greičiau ir paprasčiau.

Skaityti daugiau

Įspūdingos TOP 5 šalys saldžiam medaus mėnesiui

Image description
Visi per savo vestuves nori patirti ką nors įspūdingo. Ir kalbu ne tik apie pačią šventę, bet apie tai, kaip prasideda tas išsvajotas, lauktas kartu brandintas šeimyninis gyvenimas. Kad gera pradžia tikrai būtų lyg pusė darbo, planuojantiems „kopinėti medų“ ypač verta dėmesį atkreipti į šias šalis.

Skaityti daugiau