Slapukai ir privatumas

Menų turas interneto svetainėje naudoja slapukus (angl. cookies). Jų paskirtis gerinti Jūsų patyrimą būnant mūsų puslapyje. Tai mažos apimties bylos perkeliamos iš interneto svetainės į lankytojo kompiuterio diską. Informacijos failai suteikia galimybę interneto svetainėms išsaugoti ir atkurti informaciją apie naudotojo naršymo ypatumus. Slapukus naudoja didžioji dalis interneto svetainių, kadangi tai yra viena iš priemonių, padedančių pritaikyti interneto turinį prie vartotojo poreikių. Slapukai suteikia progą interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas.

Slapukastai nedidelis kiekis informacijos, kurį mūsų serveris išsiunčia į jūsų kompiuterio standųjį diską, kad interneto svetainė atsimintų jus. Šią informaciją gali sudaryti duomenys apie tai, kaip jūs naudojatės interneto svetaine, kompiuterio IP adresas, naršyklės tipas, demografiniai duomenys ir, jei jūs atvykote į mūsų svetainę iš trečiosios šalies tinklalapio , puslapio URL nuoroda, bet ne jūsų asmeniniai duomenys, tokie, kaip vardas, pavardė.

Informaciją apie svetainės lankytojus renkame ir apdorojame slapukų ar trečiųjų šalių teikiamų įrankių pagalba. Programos automatiškai renka informaciją apie jūsų veiklą svetainėje sekančiai:
renkama informacija, kaip naudojatės svetaine;
matomas turinys, prie kurio jungiatės;
matomos techninės klaidos, atsirandančios naudojimosi svetaine metu.

Naudodamiesi svetaine esate informuoti ir sutinkate, kad ši informacija būtų automatiškai renkama.

Dauguma interneto naršyklių slapukus priima automatiškai, tačiau, jei pageidaujate, galite pakeisti savo naršyklės nustatymus taip, kad ši blokuotų slapukus. Daugumoje naršyklių paspaudę pagalbos mygtuką įrankių juostoje sužinosite, kaip nustatyti naršyklę, kad ši daugiau nepriimtų slapukų, kaip gauti pranešimus, kai naršyklėje aptinkamas naujas slapukas bei kaip išjungti visus slapukus. Mūsų naudojami slapukai nepasiekia jokios jūsų kompiuteryje saugomos informacijos.

Menuturas.lt naudojamasi trečiųjų šalių paslaugomis, kurios padeda stebėti lankomumo statistika, gauti informacija apie reklaminių kampanijų konversijas ir kt. Menuturas.lt šių paslaugų ir įrankių nenaudoja informacijos apie konkrečius svetaines lankytojus rinkimui – naudojami tik bendrieji statistiniai duomenys apie svetaines lankomumą ir jos bei reklaminiu kampanijų veiksmingumą.

Būtinieji slapukai

Šie slapukai Svetainėje yra būtini, kad Jūs galėtumėte naršyti ir naudotis Svetainės funkcijomis, pvz., įsiminti formose įvestą informaciją seanso metu. Be šių slapukų taptų neįmanoma teikti tam tikras Svetainės paslaugas, ji veiktų ne taip sklandžiai, kaip turėtų. Šie slapukai mums leidžia žinoti, ar Jūs turite paskyrą Svetainėje ir ar ja konkrečiu atveju naudojatės. Mes naudojame šiuos slapukus tam, kad galėtume atskirti, kuri vartotojo paskyra, kuriam Lankytojui priklauso, bei kad galėtume sužinoti, ar Jums leidžiama naudotis konkrečia Svetainėje siūloma paslauga.

Funkciniai slapukai

Naudojant šiuos slapukus lankytojai gali išvengti nustatymų keitimų kaskart apsilankius Svetainėje. Funkciniai slapukai taip pat įsimena Jūsų padarytus pakeitimus, pvz., pasirinktą kalbą. Funkciniai slapukai neseka jūsų veiksmų kitose svetainėse.

Analitiniai slapukai

Analitiniai slapukai mums parodo, ar Lankytojas jau buvo lankęsis Svetainėje. Šie anoniminiai slapukai padeda mums sekti vartotojų skaičių ir jų apsilankymo periodiškumą. Šie slapukai renka informaciją apie Svetainės naudojimą ir padeda tobulinti svetainės veikimą. Pavyzdžiui, analitiniai slapukai gali parodyti, kuriuose puslapiuose lankomasi dažniausiai, padėti registruoti Svetainėje vykstančius nesklandumus ir pan.

Reklaminiai slapukai

Reklaminiai slapukai mums leidžia žinoti, ar jau matėte konkrečią reklamą arba tam tikro tipo reklamą, ir kiek laiko praėjo nuo tada, kai ją matėte. Galime naudoti kito subjekto nustatytus slapukus, kad galėtume pateikti tiksliau į Jus orientuotą reklamą. Jie taip pat naudojami tam, kad tam tikras reklamas matytumėte tik tam tikrą kartų skaičių ir kad tai padėtų matuoti reklamos efektyvumą.

Veikimą gerinantys slapukai

Tokio pobūdžio slapukai renka informaciją apie tai, kaip vartotojas veikia tam tikrą interneto svetainę. Šie slapukai nerenka informacijos, kuri leistų atpažinti svetainėje besilankančius asmenis. Visa tokių slapukų kaupiama informacija yra bendrojo pobūdžio, todėl veikia anonimiškai. Ji naudojama tik svetainės veiklai pagerinti.

Funkciniai slapukai

Slapukai suteikia galimybę svetainei įsiminti jūsų pasirinktus elementus (vardas, kalba ar regionas) ir siūlyti patogias, vartotojui pritaikytas funkcijas. Šių slapukų kaupiamą informaciją galima padaryti anonimine.

Tiksliniai arba reklaminiai slapukai

Šie slapukai naudojami tam, kad galėtų rodyti reklaminius skelbimus, kurie turėtų būti įdomūs būtent jums ir atitikti vartotojo interesus.

Daugelis naršyklių yra nustatytos taip, kad automatiškai priimtų slapukus. Galite naršyklėje slapukus išjungti, tačiau atminkite, kad jei taip pasielgsite, egzistuoja galimybė netekti daugybės funkcijų, kurios būtinos, kad interneto svetainė veiktų kaip draugiška vartotojui. Esant poreikiui, išsamesnę informaciją apie slapukus galite rasti apsilankę interneto svetainėje www.aboutcookies.org.

 

privatumo-politika.jpg