Lietuvos oro uostai palydi geriausią vasaros sezoną

Image description

Lietuvos oro uostai fiksuoja iki šiol sėkmingiausią vasaros sezoną. Per šešis mėnesius perskraidinta net penktadaliu daugiau keleivių nei pernai tuo pačiu metu. Keliautojams taip pat pasiūlyta 12 naujų krypčių į populiariausius Europos oro uostus. Visus rekordus sumušė rugpjūtis, kuris į bendrovės istoriją bus įrašytas kaip mėnuo, kai keliautojų srautai buvo didžiausi.

Keliautojų skaičiaus rodikliai stabiliai augo per visą vasaros sezono periodą. Jam baigiantis iš viso Lietuvos oro uostai skaičiuoja daugiau kaip 4 mln. perskraidintų keleivių. Lyginant su 2017 m. tuo pačiu laikotarpiu, pervežta 21 proc., t. y. net apie 700 tūkst., daugiau keliautojų. Sėkmingiausia bendrovei buvo vasaros pabaiga. Rugpjūtį Vilniaus, Kauno ir Palangos oro vartuose suskaičiuota net 618 tūkst. išvykstančiųjų. Keleivių atžvilgiu, tai geriausias mėnuo bendrovės istorijoje.

Pagrindinės intensyvaus augimo priežastys – komandos pastangomis su oro vežėjais suderintos naujos verslo ir atostogų kryptys Lietuvos oro uostuose bei skrydžiai didesnio tipo orlaiviais. Pasiektiems įmonės rezultatams teigiamai atsiliepė ir žemų kaštų oro bendrovių bei tradicinių oro vežėjų pridėti papildomi savaitiniai skrydžių dažniai ir palankesnis tvarkaraštis, siūlantis patogesnius jungiamuosius skrydžius. Įtakos sparčiam augimui turėjo ir daugiau reikšmingų faktorių. Vienas jų – šią vasarą išaugo užsakomųjų skrydžių paklausa, kuri lėmė ir ženkliai padidėjusius keleivių srautus.

Geriausių rezultatų šių metų vasaros sezonu pasiekė sostinės oro vartai. Juose, lyginant su praėjusių metų šiltuoju laikotarpiu, keliautojų skaičius augo net 41 proc., atitinkamai iki 928 tūkst. Vilniaus oro uosto keliautojai aktyviai rinkosi užsakomuosius skrydžius ir žemų kaštų oro linijų pasiūlytas naujas ir jau pamėgtas atostogų kryptis. Taip pat, ženkliai augo tradicinių oro bendrovių pervežtų keleivių skaičius, kurios dažniau vykdė skrydžius verslo kryptimis bei siūlė platesnį ir patogesnį jungiamųjų maršrutų tinklą. Užtikrintą 6 proc., t. y. 13 tūkst. keleivių augimą fiksavo Palangos oro uostas. Pagrindinės augimo priežastys – tradicinių oro bendrovių pridėti papildomi savaitiniai skrydžiai, taip pat palankesnis tvarkaraštis, siūlantis patogesnius jungiamuosius skrydžius.

Antras pagal dydį Kauno oro uostas pasibaigus šių metų vasarai pranešė apie 27 proc. mažesnį keleivių rodiklį, atitinkamai buvo perskraidinta 208 tūkst. mažiau keleivių nei pernai. A. Stikliūno teigimu, nors skaičius mažesnis palyginti su praėjusių metų vasaros sezonu, kuomet Kauno oro uoste dėl minėtų rekonstrukcijos darbų buvo sutelkti didžiausi keleivių srautai, tačiau oro bendrovių, nuolatos skrendančių iš Kauno, keleivių ir skrydžių apimtys sparčiai augo.

Visų puikių šių metų vasaros rezultatų nebūtume pasiekę be mumis pasitikinčių Lietuvos ir užsienio keliautojų ir profesionalios bei veržlios Lietuvos oro uostų komandos. Kryptingas bendrovės augimas yra geriausias komandos dedamų pastangų, nuolatinių derybų su oro vežėjais įvertinimas. Na, o lūkesčius viršiję vasaros rezultatai skatina mus ir toliau užtikrintai eiti pirmyn, siūlyti dar daugiau galimybių ir patogumų keleiviams ir verslo atstovams bei su dar didesne energija kibti į laukiančius metų darbus.

2018 metų vasaros sezonu, lyginant su ankstesnių metų tuo pačiu periodu. Lietuvos oro uostuose iš viso atsirado 12 naujų strategiškai svarbių skrydžių krypčių, kurias noriai rinkosi keleiviai. Vilniaus oro vartai pradėjo skraidinti 8-iomis kryptimis ir pasiūlė keliautojams vykti į Agadiro, Atėnų, Gdansko, Niurnbergo, Astanos miestų, taip pat Milano Malpensos ir Korfu salos oro uostus. Vilniaus oro uoste šių metų vasarą darbą pradėjo naujas oro vežėjas – „SCAT Airlines“. Iš Kauno oro uosto lėktuvai pradėjo kilti 4-iomis naujomis kryptimis – į Burgaso, Žironos, Riminio, Varšuvos miestų oro uostus. Iš čia keleivius skraidinti ėmė naujos oro linijos „LOT Polish Airlines“.

Iš viso vasaros sezono metu Lietuvos oro uostuose buvo siūlomos 79 unikalios kryptys. Iš Vilniaus oro uosto lėktuvai skrido 60-čia krypčių, Kauno – 20-čia, o iš Palangos oro uosto buvo skrendama 9-iomis kryptimis.

Vilniaus oro uostas priklauso Lietuvos oro uostų tinklui, valdančiam trejus oro vartus Vilniuje, Kaune ir Palangoje. Per 2017 m. jie aptarnavo 5,2 mln. keleivių ir 55 tūkst. skrydžių. Vasaros sezono metu iš Lietuvos oro uostų 17 aviakompanijų tiesiogiai skraidina 79 reguliariosiomis kryptimis į 67 miestus 29 šalyse. Tarptautinės oro uostų tarybos (ACI Europe) duomenimis, Lietuvos oro uostai prie Lietuvos BVP prisideda 2,5 proc.
 


Į žymiąją Zakinto salą skris iš Kauno

Image description
Nuo kitų metų kovo pabaigos Kauno oro uostas verčia dar vieną naują veiklos puslapį - čia pradedami pirmieji užsakomieji skrydžiai šiltų kraštų kryptimis.

Skaityti daugiau

2019-ųjų vasarą pardavinėsime bilietus į olimpiadą

Image description
„Olimpinės žaidynės - didžiulio dėmesio visame pasaulyje sulaukiantis sporto renginys. Pasirašyta sutartimi mums suteiktas oficialaus bilietų platintojo statusas yra didelis įvertinimas, o kartu ir nemažesnė atsakomybė. Pasirūpinti sklandžia LTOK delegacijos ir olimpinių žaidynių fanų organizacija bei sklandžiu bilietų įsigijimo procesu yra iššūkis, kurį su dideliu džiaugsmu prisiimame antras vasaros olimpines žaidynes iš eilės.

Skaityti daugiau

Gruzija: ranka pasiekiamos svajonių atostogos

Image description
Vargu ar rastume abejingą Gruzijai keliautoją. Ši šalis apdovanota gamtos bei kultūros, ji pilna autentikos ir nuoširdžiai svetinga. Gruzijos, arba kitaip – Sakartvelo, žiemos atostogų infrastruktūra puikiai išvystyta, tačiau būtent vasara ir ruduo yra tas laikas, kai Pietų Kaukazo perlas atsiveria visu gražumu.

Skaityti daugiau

Kodėl nuo rudens ir žiemos bėgantys lietuviai veržiasi į Tenerifę?

Image description
Žalioji sala Tenerifė – tikras išsigelbėjimas tiems, kurie spintoje jau ieško vilnonių kojinių, o kalendoriuje brauko iki kitos vasaros likusias dienas. Tenerifėje, kuri yra didžiausia Kanarų sala, saulė šviečia ir šildo bemaž ištisus metus. Vis dėlto ją aplankyti verta ne tik dėl puikaus oro.

Skaityti daugiau

Auksinė taisyklė oro uoste

Image description
Taisyklę keliautojams į oro uostus atvykti likus ne mažiau kaip dvi valandos iki skrydžio Lietuvos oro uostai vadina auksine. Šis laiko tarpas būtinas sklandžiai atlikti oro uoste reikalingas procedūras. Lietuvos oro uostų atlikta apklausa rodo, kad vis didesnė aptarnaujamų keleivių dalis į tai atsižvelgia. Tačiau nuo š. m. lapkričio 1 d., dviem oro linijoms įvedus naujus rankinio bagažo pakeitimus, keleivių prašoma atvykimo laikui skirti dar didesnį dėmesį.

Skaityti daugiau

Ar lietuvių meilę Egiptui lemia tik visados geri orai?

Image description
Visuomet geras oras, puikios pakrantės, išskirtinis istorinis palikimas, prabangūs viešbučiai bei visų rūšių pramogos už priimtiną kainą. Tai – priežastys, dėl kurių Egiptą prieš 15 metų atrado keliautojai iš Lietuvos. Dabar, kai išaugo ne tik keliautojų finansinės galimybės, bet ir reiklumas, Egiptas savo populiarumo nepraranda. Kodėl? Dėl tų pačių priežasčių, dėl kurių jį pamėgo keliautojai.

Skaityti daugiau

Į Amaną ir dar 7 nauji skrydžiai iš Lietuvos

Image description
Paskutinį spalio savaitgalį šalyje paskelbus žiemos laiką, Lietuvos oro uostai įžengė į žiemos skrydžių sezoną. Planuojantiems atostogų ir verslo keliones, įmonės ir oro vežėjų pastangomis siūlomos net 8-ios naujos ir strategiškai reikšmingos kryptys bei papildomi savaitiniai skrydžiai jau išpopuliarėjusiomis kryptimis.

Skaityti daugiau

Novaturas klientams prižadėjo planą B

Image description
Didžiausias Baltijos šalių kelionių organizatorius Novaturas informuoja, kad bendrovės partnerio Small Planet Airlines vykdoma restruktūrizacija niekaip neįtakos suplanuoto kelionių grafiko.

Skaityti daugiau

5 patarimai laukiantiems šeimos atostogų, kad skrydis su vaikais būtų lengvesnis

Image description
Vis dažniau galima pastebėti su vaikais keliaujančias šeimas, drąsiau atostogų vykstama ir su mažamečiais keliautojais. Gerai apgalvojus išvykos detales ir pasinaudojus oro uostų sudarytomis palankiomis sąlygomis keliaujantiems su vaikais, kurių dažnai nežino, ši atostogų dalis prabėgs sklandžiai ir leis nusiteikti poilsiui, juk kaip tik ant nosies – vaikų rudens atostogos.

Skaityti daugiau

Ar šiltos atostogos žiemą geriau nei vasarą?

Image description
Nors vasara išlieka populiariausias atostogų laikas, kelionių pardavimai rodo, jog ribos tarp sezonų trinasi – vis daugiau poilsiautojų iš Lietuvos atostogų lagaminus kraunasi rudenį ar pavasarį. O savaitės, sutampančios su moksleivių rudens ar pavasario atostogomis, tampa ypač paklausios, mat, nepraleidžiant pamokų, šiluma piečiau esančiose šalyse galima mėgautis visa šeima. Pvz., Turkijoje poilsiautojų būna net iki lapkričio.

Skaityti daugiau

Picos gimtinė prie vulkano - Neapolis

Image description
Neapolis – miestas su daugybe epitetų. Jį vadina pačiu kontraversiškiausiu, spalvingiausiu, chaotiškiausiu ir pietietiškiausiu miestu Italijoje.

Skaityti daugiau

Kas geriausiai tinka šiltoms žiemos atostogoms?

Image description
Širdyje, tik šiluma ir vien nuo žodžio „žiema“ šiurpsta oda? Vis dėlto jei turite tradiciją ilsėtis du kartus metuose, tai vasara yra pats tinkamiausias laikas pagalvoti apie šaltojo sezono kelionę.

Skaityti daugiau

Lietuviškuose oro uostose per vasarą skraidytojų padaugėjo beveik per pusę

Image description
Lietuvos oro uostai toliau sėkmingai didina krypčių ir keleivių skaičių visuose šalies oro uostuose. Rugpjūčio mėnesį keleivių skaičius šalies oro vartuose, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu pernai, išaugo net 49 proc., o įvykdytų skrydžių daugėjo beveik trečdaliu. Iki metų pabaigos bendrovė tikisi pasiekti dar didesnių veiklos rekordų – aptarnauti daugiau nei 6 mln. keleivių ir įvykdyti daugiau nei 60 tūkst. skrydžių.

Skaityti daugiau

300 saulėtų dienų per metus Sardinijos saloje

Image description
Nors Viduržemio jūros apsuptoje Sardinijoje turistų laukia jaukūs miesteliai, didysis jos turtas – laukinė gamta. Būtent dėl jos ši Italijos sala vadinama rojaus kampeliu žemėje, o vietiniai gyventojai garsėja ilgaamžiškumu.

Skaityti daugiau

Kauną ir Suomijos pajūrį sujungs tiesioginis skrydis

Image description
Vengrijos mažų sąnaudų oro linijų bendrovė Wizz Air pradės skrydžius iš Kauno į Turku Suomijoje.

Skaityti daugiau

SVARBU ŽINOTI: apie skrydžius pradedantiesiems

Image description
Kai dar niekada neskridote, arba buvo tai tik ankstyvoje vaikystėje, svarbu žinoti kai kuriuos dalykus, kurie padės išvengti nesusipratimų ir keliauti užtikrintai. Juk kartais oro uostai, ypatingai dideli atrodo labai klaidinantys.

Skaityti daugiau

Su programėle - keliauti saugiau

Image description
Kai keliaujate retai - neramu: ar viską darau teisingai, ar reikia vizos, o ką čia geriau pasiimti, ir ten tikrai saugu?... Tokie ir dar galybė kitokių klausimų sukasi kiekvieno nedažnai iš Lietuvos keliaujančio žmogaus galvoje. Gana nervintis dėl niekų - mobilioji programėlė padės rasti svarbiausius atsakymus greičiau ir paprasčiau.

Skaityti daugiau

Įspūdingos TOP 5 šalys saldžiam medaus mėnesiui

Image description
Visi per savo vestuves nori patirti ką nors įspūdingo. Ir kalbu ne tik apie pačią šventę, bet apie tai, kaip prasideda tas išsvajotas, lauktas kartu brandintas šeimyninis gyvenimas. Kad gera pradžia tikrai būtų lyg pusė darbo, planuojantiems „kopinėti medų“ ypač verta dėmesį atkreipti į šias šalis.

Skaityti daugiau